IV Trofeo ACACYR- Mágina 2008dom 24/08/2008 16:12
Overall resultscreated by MT2003 © Stephan Krämer 2005

         Pl        Stno Name                                               Club                          S1           S2                     Time 



            H 12  (1)             

                     20 ANGEL POZO BALLESTEROS                             VILLACAR-O VILLACARRILLO      mp        22:58    1                     



            D 12  (2)             

          1         105 MARíA JIMéNEZ RODRíGUEZ                            VELETA-O GRANADA ESPAñA    28:03    1   28:53    1               56:56 
          2          96 RAQUEL GARCÍA MOLINA                               VELETA-O GRANADA ESPAñA  1:01:10    2 1:09:43    2             2:10:53 



            H 14  (2)             

          1         130 JAVIER MARTIN BLANCO                               FUNDI-O CADIZ ESPAñA       27:12    1   12:25    1               39:37 
          2          19 ALVARO MONTORO MARTINEZ                            VILLACAR-O VILLACARRILLO   37:26    2   23:20    2             1:00:46 



            D 14  (3)             

          1         121 ROSALIA RAMOS TEJADO                               ADOL SEVILLA ESPAñA        37:58    1   13:27    1               51:25 
          2          74 LAURA MUIXI RODRÍGUEZ                              SURCO ALMERIA ESPAñA       45:40    3   16:08    2             1:01:48 

                    133 NURIA RAYA PEREZ                                   FUNDI-O CADIZ ESPAñA       42:57    2      mp                          



            H 16  (4)             

          1          39 DANIEL TORO VALLE                                  MONTELLANO MONTELLANO ES   33:38    1   15:45    3               49:23 
          2          93 SERGIO GARCÍA MOLINA                               VELETA-O GRANADA ESPAñA    34:28    2   15:25    1               49:53 
          3          64 ALVARO SIERRA NIETO                                LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ   36:59    3   15:55    4               52:54 
          4          18 JAVIER FERNANDEZ CARRASCO                          VILLACAR-O VILLACARRILLO   38:09    4   15:43    2               53:52 



            H 20  (9)             

          1         136 PABLO VACA MARTIN                                  FUNDI-O CADIZ ESPAñA       42:00    1   15:39    4               57:39 
          2         109 ELIOT RODRÍGUEZ GONZÁLEZ                           COUH HUELVA ESPAñA         44:15    2   16:38    6             1:00:53 
          3         135 ANTONIO GARCIA MORENO                              FUNDI-O CADIZ ESPAñA       47:54    3   15:32    3             1:03:26 
          4         151 PEDRO MORALES RUIZ                                 POSEIDON UTRERA            57:18    5   14:37    2             1:11:55 
          5         108 HUGO RODRÍGUEZ GONZÁLEZ                            COUH HUELVA ESPAñA         59:04    6   13:46    1             1:12:50 
          6         138 OSCAR CEJUDO CORBALAN                              FUNDI-O CADIZ ESPAñA       55:55    4   17:22    7             1:13:17 
          7         139 CARLOS MARTIN BLANCO                               FUNDI-O CADIZ ESPAñA     1:00:57    7   18:56    8             1:19:53 
          8         137 VICENTE LOPEZ SANCHEZ                              FUNDI-O CADIZ ESPAñA     1:06:53    9   16:21    5             1:23:14 
          9          73 MOURAD KRIM                                        SURCO ALMERIA ESPAñA     1:03:46    8   21:38    9             1:25:24 



            D 20  (1)             

          1          37 MARTA PADILLA RUIZ                                 COMA MáLAGA ESPAñA         31:58    1   19:35    1               51:33 



          H 21 A  (10)            

          1         100 JUAN MANUEL CASADO MORA DANCERMAN                  VELETA-O GRANADA ESPAñA    31:50    1   14:30    1               46:20 
          2         216 NABIL ABDERRAMAN PAQUETE                           COMA MáLAGA ESPAñA         39:33    3   16:36    4               56:09 
          3         143 JUAN FRANCISCO SANCHEZ SANCHEZ                     TOTANA ORI TOTANA- MURCI   39:52    4   17:21    5               57:13 
          4          11 CARLOS MONTEJO VALENCIA                            GRIONS-O BARCELONA ESPAñ   43:10    5   16:01    3               59:11 
          5          98 RAMON HURTADO RODRIGUEZ                            VELETA-O GRANADA ESPAñA    49:13    6   18:14    6             1:07:27 
          6         126 ROBERTO ARAGON MURIEL                              FUNDI-O CADIZ ESPAñA     1:02:08    7   21:01    7             1:23:09 

                    110 FERNANDO SORIANO RUBIO SUBEBARRA                   COUH HUELVA ESPAñA            mp        15:45    2                     
                    215 JOSE MARIA ESPINAR LOPEZ                           YUMARAID CABRA           1:25:49    8      mp                          
                    144 JOSE FRANCISCO NAVARRO GARCIA                      TOTANA ORI TOTANA- MURCI   38:53    2                                  
                    214 PEDRO ARCO ADAMUZ                                  YUMARAID CABRA           1:27:45    9                                  



           D 21 A  (6)            

          1          99 BELÉN MEGÍAS NOGALES                               VELETA-O GRANADA ESPAñA    52:27    2   21:42    2             1:14:09 
          2         114 LOLA BASCÓN OSUNA                                  COUH HUELVA ESPAñA         53:56    3   20:47    1             1:14:43 
          3         123 AURORA BAENA ALBERT                                VELETA-O GRANADA ESPAñA    51:57    1   24:10    3             1:16:07 
          4         128 INMA RUIZ MORALES                                  FUNDI-O CADIZ ESPAñA       57:05    4   26:01    4             1:23:06 
          5         111 INMACULADA ESCALANTE RODRÍGUEZ                     COUH HUELVA ESPAñA       1:16:11    5   29:38    5             1:45:49 

                    113 ANTONIA PARAMIO CORREA                             COUH HUELVA ESPAñA       1:28:04    6                                  



           H 35  (16)             

          1         107 REMIGIO RODRÍGUEZ ENRIQUE                          COUH HUELVA ESPAñA         40:18    1   17:18    2               57:36 
          2          24 ANGEL ROJAS AVILES                                 ñ-ULTRAFON MADRID          50:39    6   15:38    1             1:06:17 
          3         141 FRANCISCO GUERAO NAVARRO                           TOTANA ORI TOTANA- MURCI   48:23    4   22:19    5             1:10:42 
          4         106 ANDRÉS AMEZAGA PÉREZ                               COUH HUELVA ESPAñA         49:57    5   21:19    4             1:11:16 
          5         134 JOSE LUIS RODRIGUEZ SUNICO                         FUNDI-O CADIZ ESPAñA       57:27   11   22:53    6             1:20:20 
          6         120 JOSE ANGEL RAMOS ROMAN                             ADOL SEVILLA ESPAñA      1:05:18   12   21:02    3             1:26:20 

                     69 INOCENCIO GARCÍA CALLEJÓN                          SURCO ALMERIA ESPAñA          mp        27:55    7                     
                     90 ANTONIO JIMÉNEZ MARTÍN                             VELETA-O GRANADA ESPAñA    40:48    2      mp                          
                    101 ALFONSO ALFARO BAENA                               VELETA-O GRANADA ESPAñA    55:49    9      mp                          
                    150 MARTIN FARENFIELD                                  ORICAS CASCAIS, PORTUGAL   44:36    3      mp                          
                     16 PEDRO ALFARO BAENA                                 VELETA-O GRANADA ESPAñA       mp                                       
                     57 EMILIO MACARRO CANO                                LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ      mp                                       
                     92 JOSÉ MANUEL GARCÍA MARTÍNEZ                        VELETA-O GRANADA ESPAñA       mp                                       
                    129 JUAN VILA RAMIRO                                   FUNDI-O CADIZ ESPAñA       56:06   10                                  
                    142 FERMIN BARCELO OTALORA                             TOTANA ORI TOTANA- MURCI   51:12    8                                  
                    146 JUAN ANTONIO LOPEZ PEREZ                           COMA MáLAGA ESPAñA         50:58    7                                  



            D 35  (6)             

          1          21 MERCEDES JIMENEZ BAENA                             ñ-ULTRAFON MADRID          33:21    1   23:13    2               56:34 
          2         149 ERMINIA FARENFIELD                                 ORICAS CASCAIS, PORTUGAL   36:14    2   23:46    3             1:00:00 
          3          70 ANGUSTIAS Mª GARCÍA ZAPATA                         SURCO ALMERIA ESPAñA       41:25    3   26:03    5             1:07:28 
          4         112 CRISTINA GORDILLO GONZÁLEZ                         COUH HUELVA ESPAñA         43:15    4   25:57    4             1:09:12 
          5         132 PILAR JIMENEZ MARTIN                               FUNDI-O CADIZ ESPAñA       47:11    5   22:19    1             1:09:30 
          6         122 ISABEL SERRANO RICO                                ADOL SEVILLA ESPAñA      1:04:58    6   30:45    6             1:35:43 



            H 45  (8)             

          1          34 JOSE LOPEZ TENZA                                   VELETA-O GRANADA ESPAñA    38:34    2   16:25    1               54:59 
          2          40 DIEGO GALLARDO REINA                               MONTELLANO MONTELLANO ES   51:52    5   22:15    3             1:14:07 
          3         212 SANTIAGO PEREZ MARTIN                              VELETA-O GRANADA ESPAñA    57:01    7   18:47    2             1:15:48 
          4         148 FELIX GIL VILLENA                                  COMA MáLAGA ESPAñA         55:48    6   24:49    4             1:20:37 

                     72 VALENTÍN IBÁÑEZ MORENO                             SURCO ALMERIA ESPAñA       50:24    4      mp                          
                     53 CANDIDO CASTILLO MORILLAS                          LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ   49:57    3                                  
                     54 BONIFACIO SALAS TAVIRA                             LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ   37:21    1                                  
                     58 ANTONIO MARMOL GARCIA                              LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ 1:18:40    8                                  



            D 45  (5)             

          1          36 AURORA ALBERT ARPA                                 VELETA-O GRANADA ESPAñA    38:02    1   16:53    1               54:55 
          2          15 ROSARIO MATIAS                                     LISBOA PORTUGAL (LISBOA)   43:14    2   19:46    3             1:03:00 
          3          35 CONSUELO GALINDO LOPEZ                             VELETA-O GRANADA ESPAñA    45:08    3   17:56    2             1:03:04 
          4         211 ENCARNA CARDONA GALVEZ                             VELETA-O GRANADA ESPAñA    56:35    4   24:15    4             1:20:50 
          5          38 ISABEL GONZALEZ TORRES                             MONTELLANO MONTELLANO ES 1:00:27    5   24:35    5             1:25:02 



            H 55  (5)             

          1          14 MANUEL DIAS                                        LISBOA PORTUGAL (LISBOA)   38:40    1   13:29    1               52:09 
          2         210 ANTONIO RODRIGUEZ MONTORO                          VELETA-O GRANADA ESPAñA    47:17    2   16:28    3             1:03:45 
          3          68 JUAN DAVID PÉREZ-CABALLERO FDEZ                    SURCO ALMERIA ESPAñA       47:44    3   16:47    4             1:04:31 
          4          52 NORMAN JONES                                       LISBOA PORTUGAL (LISBOA)   53:50    4   14:54    2             1:08:44 

                     97 ANTONIO CAYETANO GARCIA RODRIGUEZ                  VELETA-O GRANADA ESPAñA    55:23    5                                  



          I Niño  (11)            

          1          49 EDUARDO SILES ALFARO                               VELETA-O GRANADA ESPAñA    19:05    2   12:52    1               31:57 
          2          23 DAVID ROJAS JIMENEZ                                ñ-ULTRAFON MADRID          18:48    1   14:26    5               33:14 
          3          22 ELENA ROJAS JIMENEZ                                ñ-ULTRAFON MADRID          21:17    4   16:16    6               37:33 
          4          13 OSCAR MONTEJO TOLL                                 GRIONS-O BARCELONA ESPAñ   20:40    3   27:52    7               48:32 
          5          48 CRISTINA SILES ALFARO                              VELETA-O GRANADA ESPAñA    34:11    6   32:53    8             1:07:04 

                     50 ENCARNI ALFARO RODRIGUEZ                           VELETA-O GRANADA ESPAñA    32:34    5      mp                          
                     43 CARLOS HUELTES VEGA                                VELETA-O GRANADA ESPAñA    35:17    7                                  
                    253 RUBEN DIAZ HUETE                                   IND JAEN                                   mp                          
                    254 ALVARO RICO LOPEZ                                  IND JAEN                                13:19    2                     
                    255 DANIEL VILLALTA GARCIA                             IND JAEN                                13:19    2                     
                    256 DAMIAN RICO LOPEZ                                  IND JAEN                                13:19    2                     



          I Adul  (10)            

          1         204 ELISABETH FERNANDEZ GARCIA                         IND JAEN                   17:41    1   12:36    1               30:17 
          1         217 CAMILO TORRES                                      IND JAEN                   17:41    1   12:36    1               30:17 
          3         205 JOAQUIN BENITEZ GOMEZ                              IND JAEN                   23:59    3   22:40    6               46:39 
          4          47 CARMEN ALFARO BAENA                                VELETA-O GRANADA ESPAñA    32:56    4   19:16    4               52:12 
          5         213 ISMAEL BISPE RUIZ                                  FUNDI-O CADIZ ESPAñA       33:25    5   48:40    8             1:22:05 

                    200 MODESTA FERNÁNDEZ GARCÍA                           IND JAEN                      mp        18:37    3                     
                    202 RITA FERNANDEZ GARCÍA                              IND JAEN                      mp        23:15    7                     
                     33 EDUARDO SAMBOAL MARTINEZ                           ENTREBALIZ MADRID          36:17    6                                  
                     95 MARÍA DEL CARMEN MOLINA CARBALLO                   VELETA-O GRANADA ESPAñA                 22:19    5                     
                    208 RAFAEL LOPEZ NAVARRO                               IND JAEN                      mp                                       



           Open  (12)             

          1         117 YOLANDA PÉREZ GÓNZALEZ                             COUH HUELVA ESPAñA         41:03    1   18:58    2             1:00:01 
          2          51 ANTONIO JOSé COTO CABRERA                          ADOL SEVILLA ESPAñA        57:05    5   14:41    1             1:11:46 
          3          67 EVA RABANILLO VILLAFRUELA                          LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ 1:28:40    7   33:55    5             2:02:35 

                     41 JUAN ANT HUELTES DIAZ                              VELETA-O GRANADA ESPAñA    52:12    3                                  
                     42 LAURA HUELTES VEGA                                 VELETA-O GRANADA ESPAñA       mp                                       
                     44 MANUEL CALZADO CANO                                VELETA-O GRANADA ESPAñA       mp                                       
                     45 PABLO CALZADO BRAVO                                VELETA-O GRANADA ESPAñA    54:16    4                                  
                    116 CHARI RODRÍGUEZ MÉNDEZ                             COUH HUELVA ESPAñA       1:45:26    8                                  
                    118 MIGUEL A. PORTILLO MONTERO                         COUH HUELVA ESPAñA         59:26    6                                  
                    119 JUAN MANUEL PEÑATE CERRO                           COUH HUELVA ESPAñA         48:30    2                                  
                    251 EDITH PIÑAS NAVARRO                                VELETA-O GRANADA ESPAñA                 20:25    3                     
                    252 ANGEL QUILES MATEU                                 VELETA-O GRANADA ESPAñA                 20:25    3                     



           H 21 B  (8)            

          1          65 FCO. JOSE DIAZ GOMEZ                               LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ   22:26    1   16:12    1               38:38 
          2          29 IGNACIO MINGORANCE SERRANO                         ENTREBALIZ MADRID          30:10    3   22:07    5               52:17 
          3          63 MANUEL NIETO UCLES                                 LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ   37:52    4   17:34    2               55:26 
          4          28 OLIVER BERMUDEZ MURUZABAL                          ENTREBALIZ MADRID          41:12    6   19:51    3             1:01:03 
          5          25 JOSE ANTONIO MERINO PUERMA                         CONCORDOBA ESPAÑA          41:06    5   21:31    4             1:02:37 
          6          94 JOSÉ ANTONIO GARCÍA LORENZO                        VELETA-O GRANADA ESPAñA    57:05    8   27:12    6             1:24:17 

                     30 FERNANDO PEREZ GOMEZ                               ENTREBALIZ MADRID          46:03    7                                  
                     55 BONIFACIO SALAS MORENO                             LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ   28:12    2                                  



           D 21 B  (9)            

          1          12 SILVIA TOLL CLOS                                   GRIONS-O BARCELONA ESPAñ   32:50    1   22:27    3               55:17 
          2          62 ROCIO ALARCÓN QUESADA                              LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ   40:01    3   18:28    1               58:29 
          3         115 MARIBEL MACIAS PORTELA                             COUH HUELVA ESPAñA         39:15    2   22:53    4             1:02:08 
          4          26 BEATRIZ HERRUZO CARO                               CONCORDOBA ESPAÑA          45:44    4   25:18    5             1:11:02 
          5          31 CRISTINA MAYORDOMO MERNES                          ENTREBALIZ MADRID          49:04    6   25:41    6             1:14:45 
          6          66 BLANCA LORCA COBO                                  LOSCALIFAS CORDOBA ESPAñ 1:06:00    7   27:45    7             1:33:45 
          7          32 CAROLINA LLOP CALVO                                ENTREBALIZ MADRID        1:41:40    9   21:53    2             2:03:33 
          8          71 ROSA Mª ARIAS GONZÁLEZ                             SURCO ALMERIA ESPAñA     1:27:01    8   43:01    8             2:10:02 

                    127 ANA B. GOMEZ ARANDA                                FUNDI-O CADIZ ESPAñA       46:05    5